Eskişehir'de metal hurdası, plastik hurda, kağıt hurdası ve hurda araç alım satımı yapan hurdacılar hakkındaki en güncel adres, telefon bilgileri bu adreste.

Eskişehir Yıkım Firmaları

Eskişehir Yıkım Firmaları

Eskişehir yıkım firmaları, belirli bir fiyat karşılığında yapı yıkım eylemlerini gerçekleştiren gerçek ya da tüzel kişilerdir. Yıkım yapacak firmalar bünyesinde donanımlı personeller ve araçlar bulundurmalıdır. Yıkım Müteahhitliği Belgesi’ne sahip elemanları (yıkım mühendisi, teknik ekip vb.) ile toplumun can ve mal güvenliğini önemseyen firmalar olarak da nitelendirilebilir.

Yıkım firmaları aşağıdaki unsurlar doğrultusunda hareket etmelidir;

 •  Yıkım ruhsatına sahip olmaları gerekir.
 • Terk edilmiş, eski, kullanım ömrünü bitirmiş binaların ya da yıkılıp yerine yenisini koyulacak binaların Yıkım Projesi buyruğunda gerçekleştirilmesi gerekmektedir.
 • Herhangi bir illegal işleme neden olmadan gerekli izin ve onaylar alınıp oluşabilecek riskleri ve beraberindeki zararları sigorta teminatı altında işlemlerini sürdürmesi gerekmektedir.
 • Yıkım esnasında çevre ve insan sağlığını tetikleyebilecek gürültü vb. her türlü unsurlardan kaçınıp oluşabilecek hasarların etkisini minimilize etmelidirler.
 • Yıkım gerçekleşecek çevredekiler ve yıkımı gerçekleştirilecek binanın sahibi bilgilendirilmedir. Bu konuda yıkım firmaları önemli rol oynar.

Hurda Karşılığı Bina Yıkımı

 

Hurda karşılığı bina yıkımı hizmetinde bulunan firmalar, bünyesindeki eğitimli personeller ve donanımlı araçları desteğiyle konut bina, hastane binası, okul binası yıkımı sağlarlar. Bina yıkımına ek olarak çatı, kalorifer peteği gibi obejelerin sökümü hizmetini ek olarak gerçekleştirebilir. Hurda karşılığında bina yıkımı iki şekilde gerçekleştirebilir;

 • İhale usulü
 • Kişisel talepte bulunma

Yukarıda bulunan yıkım isteme talepleri doğrultusunda yıkım firmaları, oluşan yıkımda meydana gelen hurdalar karşılığında hizmetlerini gerçekleştirmektedir. Bina sahibi ve yıkım firmasında ekonomik ve kazançlı bir işbirliği sağlanmış olur.

Hurda karşılığı bina yıkım işlemlerinde, yüksek güvenlik önlemlerinin alınması ve iş güvenliğinin sağlanması gerekmektedir. Bina yıkımında görevlendirilecek elemanların iş güvenliği sertifikası ve eğitim seminerleri alması gerekmektedir. Alana gidilmeden önce firmalar, iş makinelerinin tüm bakım ve onarımını gerçekleştirmeli, oluşabilecek makine problemleri için tüm önlemlerini almakla yükümlüdürler. Bu doğrultuda, yıkım firmaları bu hizmeti gerçekleştirmesi için tüm yasal zorunlulukları yerine getirmekle yükümlüdür.

 

Yıkım Esnasında Binadan Hurda Nasıl Çıkartılır?

 

Bina yıkımı esnasında hurda çıkarma işlemleri, çoğunlukla hurda karşılığında bina yıkımı gerçekleştiren hurdalar tarafından sağlanır. Bina yıkımı esnasında oluşabilecek tüm çevresel zararların engellenmesi ve işçi can güvenliğinin sağlanması için firmalar, İş Sağlığı ve İş Güvenliği usullerine göre hareket ederler.

Yıkım esnasında hurdanın inşaattan çıkarılması şu şekilde gerçekleşir;

 •  Yıkım – söküm faaliyetleri gerçekleştirmeden önce binanın bulunduğu alanda birtakım hazırlıklar yapılır.
 •  Alan şeritlerle çevrilip karantina altına alınır ve insanların rahat giriş çıkışlarına engel olunur.
 • İşleyiş adımlarına göre alınan önlemler sayesinde yıkım alanına yakın binalara hasar vermeden yıkım işlemleri gerçekleştirilir.
 • Yıkım sonundaki toz rahatsız edici boyutta olabilir. Bunu engellemek için çıkarılan toz moloz yığınların üzerine dökülür ve etrafa yayılmasını engellemek adına üzerine su sıkılır.
 • Yığılanlar molozlar iş makinelerinin desteğiyle alandan alınarak hurda firması tesisine sevk edilir.
 • Hurda firmasına götürülen molozlar arasından hurda kategorisine girebilecek objeler ayrıştırılır. Hurda tesislerinde normal olarak en çok demir ağırlıklı hurda kazanımı gerçekleşir.

Bu sayede geri dönüştürülen hurdalar ülkede tekrar ve tekrar hammadde olarak kullanılır. Hammaddenin işlenmesiyle demir ülke ekonomisine geri kazandırılmaktadır. Tabii ki de bu sadece demir için geçerli değildir. Yıkımı gerçekleştirilen alandaki her değerli hurda ülke için geri dönüşüm firmalarına uğramakta ve geri kazandırılmaktadır. Yıkılan binanız karşılığında hurdaları bize vererek bilinçli ve kazançlı bir birey olabilirsiniz. Bu hususta web sayfamızda bulunan iletişim bilgileri ile bize ulaşabilir hurda karşılığında bina yıkımı sağlayabilirsiniz.

823 Kez Görüntülendi

Eskişehir Yıkım Firmaları Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir