Eskişehir'de metal hurdası, plastik hurda, kağıt hurdası ve hurda araç alım satımı yapan hurdacılar hakkındaki en güncel adres, telefon bilgileri bu adreste.

Eskişehir Yıkımcılar

Eskişehir Yıkımcılar

Eskişehir yıkımcılar ile kullanım ömrünü tamamlamış binaların yıkım faaliyeti gerçekleştirilir.


Ülkemizde yıkım faaliyeti gerçekleştiren gerçek ya da tüzel kişilere yıkımcı ismi verilir. Yıkım firmaları da bu işi yapan firmalara verilen genel isimdir. Söz konusu firmalar yıkım ruhsatına sahip, yıkım mühendisi ve teknik ekipten oluşan bir topluluktur. Bu faaliyeti gerçekleştirmek için bakanlık onayının alınmış olması gerekir. Faaliyet gerçekleştirilirken çevrenin can ve mal güvenliği alınmalıdır.

 

Yıkım firması faaliyete başlamadan önce;

• Yıkım yapılacak yerin etrafına uyarıcı görsel ve ikaz levhalarının asılması gerekir.
• İnsanların can ve mal güvenliğine yönelik her türlü tedbir alınmalıdır.
• Yıkım esnasında iş güvenliğine yönelik her türlü tedbir alınmalıdır.

 

Eskişehir Yıkım

 

Ülkemizde inşaat sektörü, çok gelişmiş ve hızlı büyüyen bir faaliyet alanıdır. Bu kapsamda belli binaların kullanım ömrünü tamamlayarak yıkıldığına ve yerine yenisinin yapıldığına şahit oluyoruz.

Yıkım ruhsatına sahip olan, kullanım ömrü tamamlanmış ya da farklı projeler için kullanılacak alanlar yıkım projesine uygun şekilde yıkılmalıdır. Yıkım firmaları, gerekli izin ve onayı almayı müteakip oluşabilecek risklere karşı faaliyetin risklerini analiz etmelidir. Yapılan analiz sonucunda insan ve çevre sağlığına zararlı etkilerin azaltılması için her türlü tedbirin alınmasından yıkım firmaları sorumludur.

Eskişehir yıkım, faaliyetle ilgili yasal prosedürün takip edilmesinden çevrenin ikaz edilmesine kadar her türlü aşamada aktif rol oynar.

 

Bina Yıkım Firmaları

 

Özellikle büyük şehirlerde başlayan kentsel dönüşüm faaliyetleri, her geçen gün faaliyet alanını artırarak Türkiye’nin her yerine yayılmıştır. Bu kapsamda Eskişehir bina yıkım firmalarının sayısı da artmıştır. Yeni nesil yıkım firmaları kullandıkları modern teçhizat ve metotlar ile sorunsuz şekilde faaliyeti sonlandırabilir. Bu kapsamda gelişmeler ve yeni teknolojiler her geçen gün biraz daha artmaktadır.

Eskişehir, ülkemizin hızlı gelişen bir şehridir. Bu kapsamda şehir, göç alan bir yerleşim merkezidir. Her geçen önemini bir kat daha artıran Eskişehir hızlı nüfus artışı ile de ön plandadır. Bu kapsamda şehirde çarpık kentleşmenin de hatırı sayılır boyutta olduğunu söyleyebiliriz.

Özellikle son 20 yılda pilot bölgelerden başlanmak üzere ilçelere kadar kentsel dönüşümün hızlı projelerle uygulandığına şahit oluyoruz. Bu sayede çarpık kentleşmenin hâkim olduğu yerlerde modern tesislerin ve binaların kurulması ülke ekonomisine önemli katkı sağlamıştır. Yapılan projeler kapsamında lojistik ve üretim alanında bölgede çok önemli kazanımlar elde edilmiştir.

 

Eskişehir Yıkımcı

 

Eskişehir bölgesinde gerekli izinleri alınmış birçok yıkım projesi vardır. Eskişehir yıkımcılar şirketleri tarafından söz konusu projeler takip edilmektedir. Söz konusu yıkım faaliyetleri, yıkım alanlarına uygun yöntem ve yeni nesil teknolojilerden istifade edilerek gerçekleştirilmektedir.

Profesyonel yıkım faaliyetlerinde aşağıdaki yöntemler uygulanır.

• Patlatmalı ya da dinamitle yapılan yıkım
• Ekskavatör vasıtası ile yapılan yıkım
• Mini iş makineleri ile yapılan yıkım
• Hidrolik ya da elektrikli profesyonel el aletleri ile yapılan yıkım

Bina yıkım faaliyetinin her bir ayrıntısının hassasiyetle planlanması gerekir. Yapılan planlama çerçevesinde emniyet tedbirleri hiçbir ayrıntı atlanmadan alınmalıdır.

Binaya ilk müdahalenin yapılmasından son hafriyatın taşınmasına kadar her türlü ayrıntı çevre emniyeti açısından büyük risktir. Bu nedenle faaliyetlerde yapılacak en küçük bir hata, insan hayatına mal olabilir. Bunun yanında insanların mal güvenliği de riske girebilir.

Örneğin binanın yıkımı esnasında yan taraftaki binaya zarar verilmesi durumunda bir kısım yasal problemlerle karşılaşılacaktır. Bu kapsamda yıkım ekibinin çok profesyonel bir ekipten oluşması önem arz eder.

Eskişehir yıkımcılarından istifade ederek her türlü yasal prosedüre uygun şekilde yıkım faaliyetini gerçekleştirebilirsiniz.

1.275 Kez Görüntülendi

Eskişehir Yıkımcılar Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir