Eskişehir'de metal hurdası, plastik hurda, kağıt hurdası ve hurda araç alım satımı yapan hurdacılar hakkındaki en güncel adres, telefon bilgileri bu adreste.

Hurda Fiyatları 2020

Hurda Fiyatları 2020

Hurda alım satımı hem bireysel olarak hem de toplumsal olarak ekonomiye büyük ölçüde katkı sağlayan bir işlemdir. Bu nedenle hurdacılık sektörü uzun yıllardır geçerliliğini yitirmez. Hem hurdacılık işini yapan hem de eskimiş ve kullanım fazlası olan eşyalarını hurdaya satanlar için kazanç kaynağı olan bir sektördür.

Çünkü hurdacılık yapan bireyler, evlerden ve iş yerlerinden aldıkları eşyaları geri dönüştürme süreciyle para kazanırlar. Bunun yanında hurdaya çıkan eşyalarını aldıkları bireylere de bunlar karşılığında belirli miktarlarda ücret öderler. Hurda fiyatları, belirli unsurlar göz önünde bulundurularak belirlenir. Alınan farklı eşyaların kilogram başına ödenecek tutarı da değişir. Farklı ham maddelerin farklı değerlere sahip olması, alınan eşyalara ödenen tutarın da değişiklik göstermesine sebep olur. Ancak alınan her eşya başına ödenen tutar değişse de bu miktarlar bireylerin bütçelerine iyi birer katkı niteliği taşır.

 

Hurda Alımı Nasıl Olur?

 

Hurdacılık, uzun yıllardır sürdürülen bir sektördür. Bunun nedeni hiçbir zaman geçerliliğini yitirmemesidir. Evlerde ve iş yerlerinde plastik, metal, karton gibi ham maddelerden oluşan pek çok eşya kullanılır. Bu eşyalar bir süre sonra kullanılabilir olma özelliğini yitirir. Eskiyen ve artık ihtiyaç fazlası durumuna gelen eşyalar çöp değildir. Geri dönüştürülebilen ham maddelerle yapılan her eşya hurda değeri taşır. Bu nedenle her türlü beyaz eşya, endüstri atığı, metal, kablo gibi çeşitli maddeler eskidiğinde hurda alımı yapan firmalara teslim edilir. Bu firmalar aldıkları eskimiş ve hurdaya çıkmış eşyaları ayrıştırır. Her madde farklı işlemden geçerek tekrar ham madde halini alır. Bu sayede de yeniden kullanıma hazır bir hale gelir. Evlerde ve iş yerlerinde bulunan ihtiyaç fazlası ürünlerin alımı için bu işlemleri gerçekleştiren firmalarla iletişime geçmek yeterlidir. Bu firmalar araç ve personel gönderimi yaparak hurdaları sahiplerinin adreslerinden alır. Bu süreçte hurda sahiplerine verdikleri ham maddelerinin değerine göre ödeme yapılır.

 

Hurda Fiyatları

 

Hurda fiyatları pek çok faktöre göre değişiklik gösterse de alınan her ürün için sahibine ödeme yapılır. Ödeme yapılırken dikkat edilen temel üç unsur bulunur. Bunlar;

  • Hurdanın yapıldığı madde
  • Hurdanın kilogramı
  • Hurdanın çalışır haldeyken değeri

Bu faktörlerin her biri değerlendirilerek hurda sahiplerine belirli miktarda ödeme yapılır. Bu ödemeler için farklı firmalar farklı ücretler teklif edebilir. Bu nedenle hurdaya çıkan ürünler için farklı hurda firmaları ile görüşülerek teklif alınabilir.

 

Hurdalar Hangi İşlemlerden Geçer?

 

Hurdacılık mesleği, sokaklarda dolaşarak hurda toplayan kişiler tarafından ve bu alanda işletme sahibi olan kişiler tarafından yürütülen bir meslektir. Bu mesleğin temel faaliyeti, artık kullanılmayan ev ve sanayi atıklarını alarak geri dönüştürülmesini ve tekrar kullanılmasını sağlamaktır. Bu nedenle eskiyen ve artık kullanılmayan eşyaların hurdaya çıkmasıyla süreç başlar. Bu süreçte belirlenen hurda fiyatları, alınan eşyaların sahiplerine ödenir. Daha sonra alınan eşyaların her biri, içerdikleri maddelere göre ayrıştırılır. Metaller kendi arasında, plastikler kendi arasında ayrı ayrı istiflenir. Aynı şekilde kağıt, karton ve diğer maddeler de özelliklerine göre gruplanır. Alınan bu hurdaların her biri için ayrı ayrı geri dönüştürülme süreçleri başlar. Bu süreçlerde ham maddeler tekrar kullanıma hazır hale gelecek şekilde işlemden geçer. Daha sonra da farklı alanlarda kullanılmak üzere hazırlanır. Bu sayede geri dönüşüm yapılmış ve ham maddeye olan ihtiyaç da azaltılmış olur. Bireysel faydaların yanı sıra, çevrenin korunması ve ülke ekonomisine katkı sağlanması gibi toplumsal faydaları da olan bir süreçtir.

942 Kez Görüntülendi

Hurda Fiyatları 2020 Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir